Sabah 6’da 103 ekip ve 442 personelle operasyon yapıldı « İzmit Pusula Gazetesi

2 Aralık 2023 - 19:31

Sabah 6’da 103 ekip ve 442 personelle operasyon yapıldı

Sabah 6’da 103 ekip ve 442 personelle operasyon yapıldı
Son Güncelleme :

20 Eylül 2019 - 18:07

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak operasyon yapıldı.

20 Eylül Cuma sabah 6 sularında 103 ekip ve 442 personelin katılımıyla yapılan operasyonda, Asayiş suçlar olmak üzere nitelikli yağma, yaralama, silahla tehdit, çocuğun cinsel istismarı, cinsel taciz, çeşitli hırsızlık, uyuşturucu ticareti yapmak gibi çeşitli suçlardan aranan ve haklarında 1 ila 17 yıl arası kesinleşmiş hapis cezaları bulunan toplam 45 aranan şahıs yakalandı. Operasyonda yakalanan şahıslar emniyette ki işlemlerinin ardından adli mercilere teslim edildi.

Operasyonla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ” İl Emniyet Müdürlüğü’nün Asayiş Olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında; Genel güvenlik ve asayişin sağlanması için suç ve suçlarla mücadele kapsamında büyük önem arz eden aranan şahısların yakalanması ve süratle adalete teslim edilmesi hususuna yönelik, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde; Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanması amacı ile ilimizde Asayiş Şube Müdürlüğümüz organizesinde; Asayiş, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlükleri ile tüm İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile toplam ( 103 ) ekip ve ( 442 ) personelle 20 Eylül 2019 Cuma günü saat 06:00 itibari ile operasyon yapılmıştır. Yapılan operasyon sonucunda başta Asayişe Müessir Suçlar olmak üzere Nitelikli Yağma, Yaralama, Silahla Tehdit, Çocuğun Cinsel İstismarı, Cinsel Taciz, Çeşitli Hırsızlık, Uyuşturucu Ticareti Yapmak v.b. suçlar olmak üzere çeşitli suçlardan aranan ve haklarında ( 1 ) ila ( 17 ) yıl arası kesinleşmiş hapis cezaları bulunan toplam ( 45 ) aranan şahıs yakalanarak adli mercilere çıkarılmışlardır.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP