Başiskele Ülkü Ocakları’ndan anlamlı ziyaret « İzmit Pusula Gazetesi

3 Aralık 2023 - 10:10

Başiskele Ülkü Ocakları’ndan anlamlı ziyaret

Başiskele Ülkü Ocakları’ndan anlamlı ziyaret
Son Güncelleme :

17 Eylül 2019 - 11:59

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başiskele İlçe Başkanlığı, Kullar merkezde bulunan şehit kabristanını ziyaret etti

KABRİSTAN BAKIMINI YAPTILAR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başiskele İlçe Başkanlığına bağlı genç Ülkücüler, Kullar merkezde bulunan Şehit Süleyman Yurttutan’ın kabristan ziyaretinde, Şehit Süleyman Yurttutan’ın kabristanın temizliğini, bakımını yaptılar ve şehidimizin başucunda bulunan Türk Bayraklarını yenileriyle değiştirdiler, Şehit Süleyman Yurttutan için Kuran-ı Kerim okudular.

İLÇE BAŞKANI SİNAN SEMERCİ AÇIKLAMA YAPTI

Şehit kabristanı ziyaretinin ardından açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başiskele İlçe Başkanı Sinan Semerci “Vatanımız ve milletimiz için canını düşünmeden feda eden aziz şehitlerimiz Ülkücüler için çok önemli, bu nedenle de şehitlerimizin kabristanlarını sık sık ziyaret ediyor, ruhları için Kuran-ı Kerim okuyor, kabristanlarının temizliğini ve bakımını en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başiskele İlçe Başkanlığı olarak aziz şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

Semerci açıklamasını “Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan, Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154)” sözleriyle sonlandırdı.

 

YORUM YAP