Ünlü; “Fatma Hanım’ın kenti germeye hakkı yoktur.” « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 23:37

Ünlü; “Fatma Hanım’ın kenti germeye hakkı yoktur.”

Ünlü; “Fatma Hanım’ın kenti germeye hakkı yoktur.”
Son Güncelleme :

10 Eylül 2019 - 21:10

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında yaptığı basın toplantısında, son iki günden bu yana Kocaeli gündemini hayli meşgul eden SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy’un sosyal medya paylaşımları iddiasına yönelik olarak İzmit Belediyesini eleştirdi.

“Köşeye sıkışan Belediye başkanı bugün neredeyse etkinliği inkar edecektir. Fatma hanımın kenti germeye hakkı yoktur.” ifadelerine yer veren MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü açıklamasının devamında “Kent gündeminde büyük yankı bulan SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy’un sosyal medya paylaşımları iddiasına yönelik olarak İzmit Belediyesini eleştirerek, “Atatürk düşmanı bir çapulcunun sahne alması kent kamuoyunu rahatsız etmiştir. Özür dilenecek yerde mağdur edebiyatı yapılması kabul edilemez. İzmit belediyesi tarafından bu skandal karşısında pişkince tavır alındı. Köşeye sıkışan Belediye başkanı bugün neredeyse etkinliği inkar edecektir.  Fatma hanımın kenti germeye hakkı yoktur. Hemen milliyetçiliği bir kalkan olarak devreye soktular. Biz Fatma hanıma hiçbir şey demeyelim mi? Kendisinin istediği bu mudur? İzmit belediyesinin faaliyetlerinin izlenmesi mecburidir. En azından özür dilemesi gerekenlerin üste çıkmak çabası beyhudedir” şeklinde konuştu. Ünlü suç duyurusunda bulunulup bulunulmayacağı yönündeki soruya ise, “Değerlendirme yapılacak o değerlendirme sonucunda suç duyurusunda bulunup bulunmayacağımız netleşecek” dedi.

MHP İl Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü sözlerini “Fatma Hanımın ağacın dalı twitini yorumlamadık. O seviyelere inmedik. Devlet düşmanı birisinin İzmit’te gözümüzün içine baka baka sahneye çıkarılması samimi değildir. Bu bilinçli yapılan bir organizasyondur. Kimse devletin aklıyla alay etmesin. Bizle de dalga geçmesin. Türkiye’de sanatçı mı bitmiştir? Herkes haddini bilmeli. CHP’nin önde gelenleri belediye başkanını uyarmalı. Fatma hanımla değil ama zihniyetle ilgili problemlerimiz var. Yapılan her şeyin altında kalırlar. Herkes görevini yapsın. Gitsin İzmit esnafının sorunlarıyla ilgilensin ama devletimizin kırmızı çizgilerine dikkat etsin” diyerek sözlerini sona erdirdi.

YORUM YAP