Başkan’dan öğrencilere mesaj var « İzmit Pusula Gazetesi

2 Aralık 2023 - 19:09

Başkan’dan öğrencilere mesaj var

Başkan’dan öğrencilere mesaj var
Son Güncelleme :

04 Eylül 2019 - 13:57

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kala 1’inci sınıfların ders başı yapması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bütün öğrencileri tebrik etti ve eğitim –öğretim döneminin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yeni eğitim – öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ders başı yapacak olan öğrencilerin heyecanı sürüyor. Kentimizde ve Türkiye genelinde okulların açılmasıyla birlikte çocukları ayrı bir heyecan ve mutluluk saracak. Ancak geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da okula daha rahat intibak edebilmeleri için birinci sınıflar ağabey ve ablalarından daha önce ders başı yapacaklar.

2019 – 2020 eğitim – öğretim döneminin 1’nci sınıflar için başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da, çocukların bu coşkusuna katıldı ve yeni eğitim – öğretim döneminin hayırlı – uğurlu olmasını diledi.

Başkan Büyükakın; “Ülkemiz ve kentimiz hızla gelişiyor, kalkınıyor. Genç nüfusumuz ve yetişmiş insan gücümüzle dünya üzerinde bir yıldız gibi parlıyor. Dünya üzerinde pek çok ülkenin nüfusundan fazla öğrencimiz var. İnşallah yarının doktorları, mühendisleri, hâkimleri, pilotları, milletvekilleri, belediye başkanları, bu yavrularımızın arasından çıkacak.

Onların okuması, iyi bir eğitim alması; tahsil hayatlarını en güzel şekilde tamamlaması hepimizin en büyük dileği. Bütün gayretimiz, çalışmamız; onlar için. Bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın yanındayız. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi olarak fen sınıflarından spor salonlarına kadar okullarımızın pek çok ihtiyacını karşıladık ve karşılamaya devam ediyoruz…” dedi.

Başkan      Büyükakın sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime büyük destek veriyoruz. Okullarımızın sosyal donatı alanlarını geliştiriyor, alanı müsait olan okullarımıza kapalı spor salonları, çok amaçlı basketbol sahaları inşa etmeye devam ediyoruz, Kocaeli’nde okumak bir ayrıcalıktır dedirtiyoruz.

Sevgili öğrenciler, okulda öğrendikleriniz; size zihin açıklığı, doğru düşünme yöntemi ve olayları daha iyi muhakeme yeteneği kazandırır. Dolayısıyla, derslerdeki başarınız, hayattaki başarınıza giden yolu açacaktır. Okul çağları, hayatın en tatlı dönemleridir. Aileleriniz, öğretmenleriniz; sizin başarılı ve mutlu olmanızı her şeyden çok istiyorlar. Kültürümüzü, örf ve adetlerimizi en iyi şekilde öğrenin; dünyadaki gelişmeleri takip edin. Sizlerin ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağınıza yürekten inanıyorum. Önünüzde uzun bir eğitim dönemi var. Okumayı sevin, unutmayın her ne yaparsanız yapın en iyisini başarmaya bakın. Oynayın, eğlenin ve bu arada okumayı da hızla sökün ki önünüzde nasıl bir bilgi deryası olduğunu en güzel şekilde göresiniz…

Sözlerime son verirken, 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminin bütün eğitim camiamıza; öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

YORUM YAP