“Ruhunu ve iradesini Kandil’e satanların buraya gelip ısrarla bize eylemden, demokrasiden bahsetmesi doğru bir şey değil.” « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 02:39

“Ruhunu ve iradesini Kandil’e satanların buraya gelip ısrarla bize eylemden, demokrasiden bahsetmesi doğru bir şey değil.”

“Ruhunu ve iradesini Kandil’e satanların buraya gelip ısrarla bize eylemden, demokrasiden bahsetmesi doğru bir şey değil.”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 15:52

TBMM genel kurulunda konuşan AK PARTİ Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Ruhunu ve iradesini Kandil’e satanların buraya gelip ısrarla bize eylemden, demokrasiden bahsetmesi doğru bir şey değil.” dedi.

ELEŞTİRİLER ÜZERİNE SÖZ ALDI

Turan, TBMM Genel Kurulunda Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında, HDP’li milletvekillerinin bazı eleştirileri üzerine söz aldı.

HDP’li vekillerin konu ne olursa olsun sonuna veya başına HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’le ilgili bir paragraf getirmelerine alıştıklarını belirterek, Leyla Güven’in tahliye edildiğini, Genel Kurula gelip yemin etmesi için hiçbir engel olmadığını söyledi.

“SÖZÜM ONA AÇLIK GREVİ YAPIYOR”

Turan, “Fakat terör elebaşına destek olmak, gündem yapmak için, sözüm ona, açlık grevi yapıyor. Burada bize her gün bunu hatırlatmak yerine, gitsinler, terörle aralarına mesafe koyup o arkadaşları bundan vazgeçirsinler. Kaldı ki biz isteriz ki bu ülkenin bir evladı olarak neden HDP’li arkadaşlar bir gün olsun bir şehit için, bir gazi için, şehit olan öğretmenler, askerler, polisler için açlık grevi yapmazlar?” diye sordu.

“HİÇBİR ZÜMREYE İLTİMAS GEÇMEYECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP’li milletvekillerine yönelik “Sizi yürüten adam değildir.” ifadesinin kendi üslubu içerisinde tartışılabileceğini ancak içerik olarak “Terörle iltisakı olan terör yürüyüşlerine izin vermeyeceğim.” anlamına geldiğini belirten Turan, “Terörle ilgili hiçbir kimseye, hiçbir zümreye asla iltimas geçmeyeceğiz.” diye konuştu.

“RUHUNU VE İRADESİNİ KANDİL’E SATANLAR” 

Turan, “Ruhunu ve iradesini Kandil’e satanların buraya gelip ısrarla bize eylemden, demokrasiden bahsetmesi doğru bir şey değil.” ifadesini kullandı.

YORUM YAP