FETÖ’nün Emniyet Mahrem Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 28 İlde 46 Şüpheli Yakalandı « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 13:06

FETÖ’nün Emniyet Mahrem Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 28 İlde 46 Şüpheli Yakalandı

FETÖ’nün Emniyet Mahrem Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 28 İlde 46 Şüpheli Yakalandı
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2024 - 22:21

Ankara merkezli 28 ilde gerçekleştirilen “KISKAÇ-16” operasyonlarında FETÖ’nün Emniyet Mahrem Yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şahıslara yönelik önemli bir adım atıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı ile ilgili İl Emniyet Müdürlükleri KOM Şube Müdürlüklerinin ortak çalışması sonucunda 28 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 46 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sırasında elde edilen bilgilere göre, şüphelilerin FETÖ’nün kendi içinde oluşturduğu hiyerarşiye göre hareket ettikleri ve devletin farklı kademelerinde görev aldıkları belirlendi. Ayrıca, çeşitli görev ve vasıflardaki örgüt üyelerinin emniyet mensubu şahıslarla toplantılar gerçekleştirdiği, örgüte kazandırmaya çalıştıkları emniyet mensuplarıyla ilgili faaliyetler planladıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin ayrıca, emniyet personellerini aile, tayin ve sağlık durumlarına kadar takip ettikleri, bu personelleri örgütün kendi içerisinde oluşturduğu kodlamalara göre kodladıkları tespit edildi.

Operasyonlar neticesinde, örgütün “Mahrem Yapılanması” içerisinde sorumlu düzeyde görev alan şahısların da örgüte bağlılık durumuna göre kodlandığı ve kişisel ile örgütsel bilgilerin kaydedildiği belirlendi. Bu kapsamda yapılan operasyonlar, FETÖ’nün devlet içindeki yapılanmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 

OPERASYONUN YAPILDIĞI İLLER

Ankara, İstanbul, Bursa, Adıyaman, Kayseri, Balıkesir, Hatay, Isparta, Konya, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Bilecik, Bitlis, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Tokat ve Uşak.

YORUM YAP