Yazar Dursun Gürlek Kitaphane de Okuyucularıyla Buluştu « İzmit Pusula Gazetesi

31 Mart 2023 - 05:46

Yazar Dursun Gürlek Kitaphane de Okuyucularıyla Buluştu

Başiskele Belediyesi, “Kitaphane Kültür Söyleşileri” programları kapsamında tarih ve edebiyat alanında uzman yazarları vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

Yazar Dursun Gürlek Kitaphane de Okuyucularıyla Buluştu
Son Güncelleme :

27 Ocak 2023 - 2:30

Başiskele’nin kültürel birikiminin artmasına büyük katkı sunan Kitaphane’de bu hafta Osmanlı Tarihi ile ilgili yayımlanmış birçok kitabı bulunan, aynı zamanda farklı TV kanallarında milli kültür ve tarih üzerine programlar yapan Kültür Tarihçisi ve Yazar Dursun Gürlek okuyucularıyla bir araya geldi.

Tarihçi-Yazar Volkan Şenel’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşi programında Dursun Gürlek, sıcak ve samimi ortamda katılımcılarla sohbet etti. Söyleşiye özgeçmişinden kısaca bahsederek giriş yapan Yazar Dursun Gürlek, Türk dili ve edebiyattan tarihe, yazdığı onlarca eserlerden Türkçe’nin kullanımına kadar daha birçok konuda izleyicilere çok önemli bilgiler verdi.

KATILIMCILARIN SORULARINI YANITLADI

Usta yazar Dursun Gürlek, söyleşinin son bölümünde katılımcıların sorularını da yanıtladı. Program sonunda Dursun Gürlek’e Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü adına Türk Bayrağı motifli bir plaket takdim edildi.

YORUM YAP