SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi

Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22 de, Tiyatro 262, Kocaeli’ni temsil ediyor.

Türkiye de  tiyatroların birliği olarak adlandırılan yapı, Bartın İnkumu’nda “Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22” kapsamında buluşuyor.

Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22 de, Tiyatro 262, Kocaeli’ni temsil ediyor.
Bu haber 12 Ağustos 2022 - 13:57 'de eklendi

Türkiye Tiyatrolar Birliği, Çağdaş Drama Derneği,   Kıbrıs , Azerbaycan ve Irak Tiyatroları  bu etkinlikte, çeşitli tiyatro oyunları , söyleşiler ve atölyeler ile  sanatseverlerle buluşacak. Birliğin en büyük amacı; Uluslararası yaklaşımları üyeleri ile paylaşarak, tiyatro sanatının uluslararası yaklaşımlarını takip ederek , üyelerine çağdaş yaklaşımları ve tiyatro dayanışmasını sunmak. Katılan bütün ekipler bilgi birikim ve donanımları ile dayanışmanın paydaşlığını göstermekte.

İlimizden de Tiyatro 262 bu  buluşmada çeşitli etkinliklerle yerini alacak.  Çocuklar için Nasreddin Hoca Masaları, Karagöz Hacivat, Sihirbaz Çocuk Show ile buluşmaya katılan sanatseverlere etkinliklerini sunacak. Ayrıca Tiyatro 262 üyelerinden Salih Yücel, uluslararası yaklaşım örneklerinden olan ‘ Viewpoints Tekniği ile  Fiziksel Tiyatro’ atölyesini , buluşmaya katılan tiyatro takipçileri ile çalışarak atölye yürütücülüğünü yapacak.
15-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek buluşmayı , tiyatro ile uğraşan katılımcılar dört gözle beklemekte.

Türkiye Tiyatrolar Birliği Başkanı Zafer Gece görür:
” Bartın Belediyesinin bir hizmeti olarak gerçekleştirilen buluşmaya  ,tiyatro sanatı içinde olan bütün sanatseverleri ağırlamak ve misafir etmekten onur duyarız ” diyerek sanatseverleri buluşmaya davet etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA