SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi

Olcay Kılavuz basın toplantısı düzenledi

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Tuzla’da Dilara Yıldız ile Mersin’de Raziye Oskay’ın, eski nişanlıları tarafından öldürüldüğünü anımsattı.

Olcay Kılavuz basın toplantısı düzenledi
Bu haber 13 Ocak 2022 - 0:20 'de eklendi

Kadına yönelik şiddet eylemlerinde bulunanların en ağır cezayı alması gerektiğini ifade eden Kılavuz, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cinayetlerin önlenmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların artırılmasının, kadınların huzur ve güven içinde yaşayacağı bir toplumun inşa edilmesinin, herkesin ortak talebi olduğunu belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin skandallarla gündeme gelmeyi sürdürdüğünü söyleyen Kılavuz, şunları kaydetti:

“HDP/PKK iş birliği ile seçimlere giren CHP yönetimi, Mersin’de ve diğer CHP’li belediyelerde vefa borcunu ödemeyi sürdürmektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK’lılara peşkeş çekilmiştir. Buradan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e sormak istiyorum. ‘İşbaşına geldiğiniz günden itibaren kaç PKK’lıyı işe aldınız? Kaç terör örgütü iltisaklı kişinin belediye kadrolarında istihdamını sağladınız?’ CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, seçimlerden önce hiçbir işçiyi, hiçbir emekçiyi işten çıkarmayacaklarına dair vermiş olduğu namus ve şeref sözü de unutulmuştur. CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi, belediye personeline tarihin en büyük işçi kıyımını yaşatmıştır.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA