İzmit Belediyesi, EYT paneline ev sahipliği yaptı « İzmit Pusula Gazetesi

31 Mart 2023 - 06:58

İzmit Belediyesi, EYT paneline ev sahipliği yaptı

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi Emekli Meclisi iş birliğiyle İzmit Belediyesi Meclis Salonunda “Emekli – EYT’lilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” paneli düzenlendi

İzmit Belediyesi, EYT paneline ev sahipliği yaptı
Son Güncelleme :

26 Ocak 2023 - 15:05

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi Emekli Meclisi gerçekleştirdikleri çalışmalar ile halkın sorunlarına ışık tutulmaya devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda “Emekli ve EYT’lilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” paneli düzenlendi.
GENİŞ KATILIM
Dr. Av. Murat Özveri’nin katılımıyla gerçekleşen panele, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Songül Kaya, İzmit Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Neriman Kılıçalan, Emekli Sen Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Turgut, Kocaeli EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Çağlayan, Birleşik Emekliler Sendikası Kocaeli Şubesi Bölge Sorumlusu Cafer Subaşı, Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Ergün Şahin, Tüm Emekliler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Hasan Tezcan ile çok sayıda emekli vatandaş katıldı.
EROL, “MÜJDE VERİLDİ”
Programda konuşan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, “Türkiye 2022 yılı itibari ile 13 milyon 600 bin emeklinin olduğu, Kocaeli’nin ise en çok emekliyi barındıran 9. il olduğu, yaklaşık 8 milyon emeklinin açlık sınırında yaşadığını ve 7 milyon emeklinin ek işler yaptığını biliyoruz. Aslında en dramatik olanı 65 yaş üstü olan emeklilerin İŞKUR üzerinden iş taleplerinin artması.  EYT’liler ne istiyor? Yaş sınırı olmadan primini doldurup emekli olmak istiyor. Müjde verildi. Mart ayında bu işin resmiyet kazanmasını bekliyoruz” dedi. Dr. Av. Murat Özveri’nin gerçekleştirdiği sunumun ardından program plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUM YAP