SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi
Güney Eralp

Bu kitaplar öğrencilere bedava dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarının yanında yardımcı kaynak kitaplar da öğrencilere ulaştırılacak.

Bu kitaplar öğrencilere bedava dağıtılacak
Bu haber 11 Ağustos 2022 - 21:30 'de eklendi

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında başlatılan kaynak kitap desteği ile ilimizde 700 bin, tüm Türkiye’de ise 36 Milyon kaynak kitap öğrencilere ulaştırıldı.

12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak yeni öğretim yılında ise kaynak kitapların gerek sayısı gerekse kapsamı genişletilerek Kocaeli’nde 2 Milyon 450 bin yardımcı kaynak kitap, okulların açıldığı gün öğrencilere dağıtılacak. Türkiye genelinde ise 100 Milyon kaynak kitap dağıtımı yapılacak.

Kocaeli’nde dağıtımı yapılacak yardımcı kaynak kitaplar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü depolarına gelmeye başladı. Kaynak kitaplar, öğrencilerin gerek okul derslerine gerekse bir üst öğrenime geçiş için yapılan sınavlara( LGS, TYT, AYT ) hazırlayıcı nitelikte olup öğrenciler arasında imkân ve fırsat eşitliğine büyük katkı sağlayacak.

Yardımcı kaynak kitaplar, tüm öğrencilere dağıtılacak olup soru bankaları, etkinlik kitapları, çalışma yaprakları, kazanım kavrama testleri, LGS, TYT, AYT kitapları ve tekrar testlerinden oluşmakta olup tüm dersleri kapsayıcı nitelikte.

Yardımcı kaynak kitapların ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırılması ile okullarda yaşanan kaynak kitap karmaşasına son verilmiş olacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA