SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi
Güney Eralp

Başiskele Müzik Okulları’nda Eğitimlere Devam

Başiskele Belediyesi tarafından gençlere yönelik düzenlenen Ücretsiz Müzik Okulları devam ediyor.

Başiskele Müzik Okulları’nda Eğitimlere Devam
Bu haber 20 Ocak 2022 - 0:34 'de eklendi

Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde ilk kez geçen yaz gerçekleştirilen müzik okulları farklı müzik branşlarında 7 yaşından 30 yaş üstüne kadar tüm genç ve çocuklara hitap edecek şekilde kış aylarında da devam ediyor. Kentteki çocuk ve gençleri sanatsal ve kültürel aktivitelere yönlendirmek, müzik becerilerini gün yüzüne çıkarmak için açılan müzik okullarında geleceğin müzisyen adayları yetişiyor.

YETENEKLİ ÖĞRENCİLER SAZI ELLERİNE ALDILAR

Uzman eğitimcilerin karşısında geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen mülakatlarda yeteneklerini sergileyen gençler, yetenek taramasının adından kayıt yapmaya hak kazanmışlardı. Başiskele Belediyesi Müzik Okulları eğitmenleri Bukte Saatcı ve Furkan Kayaoğlu tarafından Altınkent Gençlik Merkezi’nde verilen bağlama eğitimlerine 32 kursiyer başladı. Kursiyerlere temel müzik eğitimi, bağlama düzeninde, genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilme bilgi ve becerisi kazandırılıyor.

TOPLAMDA 206 ÖĞRENCİ MÜZİK EĞİTİMİ ALIYOR

Başiskele Müzik Okulları’nda bağlama eğitimlerinin yanı sıra gitar, piyano, çocuk korosu, ses eğitimi ve teori eğitimlerinde toplamda 206 öğrenci eğitim görüyor. Müzik Eğitmeni Fırat Nadir Bilgin rehberliğinde 36 öğrenci gitar eğitimine devam ediyor.

6 AYRI YAŞ GRUBUNDA 9 MÜZİK DALINDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Başiskele’de ikamet eden müzik yeteneği olan çocukların ve gençlerin başvurabileceği ücretsiz müzik okullarında 6 ayrı yaş grubunda 9 müzik dalında eğitimler verilecek.

Müzik eğitim grupları ve dalları şöyle:

  1. Piyano 9-14 yaş

  1. Gitar 10-30 yaş

  1. Bağlama 10-30 yaş

  1. 30 Yaş Üstü Bağlama

  1. Orkestra 14-30 yaş

  1. Çocuk Korosu 7-13 yaş

  1. Çok Sesli Koro 14-30 yaş

  1. Gençlik Korosu 14- 30 yaş

  1. Şan Eğitimi 16-30 yaş

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Başiskele Belediyesi Ücresiz Müzik Okulları’na başvurular devam ediyor. Başiskele Belediyesi Genc-i Âlâ web sitesi https://genciala.basiskele.bel.tr ‘den başvurular online olarak alınıyor. Başvuru şartları uyan adaylar daha sonra mülakatlara alındıktan sonra kurslara kayıt olabilecekler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA