Bakın uyuşturucu maddeyi nereye saklamış « İzmit Pusula Gazetesi

22 Mart 2023 - 23:03

Bakın uyuşturucu maddeyi nereye saklamış

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda gitar kılıfına ve terlik tabanına gizlenmiş vaziyette uyuşturucu ele geçirildi.

Bakın uyuşturucu maddeyi nereye saklamış
Son Güncelleme :

26 Ocak 2023 - 2:35

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdiği risk analizleri ve hedefleme çalışmalarıyla uyuşturucu kaçakçılarına geçit vermiyor. Son günlerde gerçekleştirilen operasyonların ilkinde, İran’dan gelen bir yolcu şüpheli olarak değerlendirildi ve takibe alındı. Taşıdığı gitar çantası x-ray taramasından geçirildiğinde ekiplerin şüphesi boşa çıkmadı ve gitar çantasında sıra dışı bir yoğunluk olduğu görüldü. Bunun üzerine gerçekleştirilen detaylı fiziki aramada, şüpheli görülen bölgelere gizlenmiş vaziyette maddeler olduğu tespit edildi. Uyuşturucu madde tespit cihazıyla yapılan analiz neticesinde, uyuşturucu maddenin metamfetamin olduğu anlaşıldı ve ele geçirilen 2,5 kg ağırlığındaki maddeye el konuldu.

 

TERLİĞİN İÇİNDE UYUŞTURUCU

Diğer bir operasyonda, Gümrük Muhafaza ekipleri riskli olarak değerlendirdiği bir kargo gönderisini açarak detaylı arama gerçekleştirdi. Kargonun içindeki giysilerin arasında bulunan terliklerin tabanında değişik bir dikiş olduğu fark edildi. Dikişlerin sökülmesiyle terliklerin taban kısmına zulalanmış halde haplar bulundu. Toplamda 500 gram gelen hapların uyuşturucu madde test kitiyle yapılan analizinde uyuşturucu maddenin captagon olduğu belirlendi.

YORUM YAP